Paslaugos

Odontologijos paslaugos, patyrusių odontologų pagalba

Implantacija

Tai į žandikaulį įsuktas sraigtas, kuris pakeičia trūkstamo danties šaknį ir yra naudojamas kaip atrama danties vainikėlio atstatymui. Implantų pagalba galime atstatyti vieno ar kelių dantų defektus, taip pat prie implantų gali būti tvirtinami protezai. Implantai gaminami iš biologiškai su žmogaus organizmu suderinamų medžiagų. Šiuolaikinis dantų implantavimas – tai naujausiomis medicinos žiniomis pagrįstas, bei naujausių technologijų gaminius naudojantis gydymo procesas. Šis procesas susideda iš pagrindinių dviejų etapų. Pirmas ir pats svarbiausias, tai dažniausiai iš titano pagamintos šerdies (sraigto) implantavimas i žandikaulį. Ši kruopštumo ir profesionalumo reikalaujanti operacija atliekama naudojant stiprų nuskausminamą poveikį turinčius vaistus.

Dantų protezavimas

Dantų protezavimas yra skirtas atkurti trūkstamus dantis ir jų eiles, prarastas sąkandžio ir kramtymo funkcijas. Protezavimas būtinas netekus danties, kai jis stipriai pažeistas ėduonies, dantis nukenčia dėl traumos ar ligos ir jo nebegalima atkurti plombinėmis medžiagomis.Žmogui sugrąžinama tai, ko jis neteko kartu su prarastais dantimis – pirmiausia galimybė valgyti, sukramtyti maistą.

Endodontinis gydymas

Dantų šaknų kanalų gydymas padeda išsaugoti natūralius dantis. Tokio gydymo prireikia tada, kai danties pulpa (danties šaknies kanalo viduje esantis minkštasis audinys) yra uždegiminis arba infekuotas. Tam gali būti daugybė priežasčių – gilios kariozinės ertmės,daugkartinės odontologinės procedūros tame pačiame dantyje,danties skilimai,lūžiai ir pan.

Terapinis gydymas

Plombavimas reikalingas atstatyti dėl karieso ar traumos prarasta danties dalį. Kartu atkuriama danties anatominė forma, spalva bei sustabdomas tolimesnis karieso plitimas ir skausmas. Plombuojant parenkama maksimaliai artima paciento dantims plombavimo medžiagos spalva, kas leidžia sukurti estetišką vaizdą.

Estetinis plombavimas

Estetinis plombavimas – taikomas atkurti nuskilusius, nudilusius, ėduonies pažeistus dantis, taip pat norint padailinti dantų formą, uždaryti tarpus tarp dantų (diastemas) ar pakeisti senas, išsiskiriančias spalva iš natūralių danties audinių, plombas į nepastebimas restauracijas.

Periodontologija

Periodontitas – progresuojantis dantenų ir aplinkinių audinių uždegiminis susirgimas. Pagrindinė priežastis- kietasis ir minkštasis apnašas.Minkštasis apnašas ilgainiui sukietėja, susiformuoja akmenys. Iš pradžių akmenys ir juose esančios bakterijos ardo dantenas, prasideda dantenų uždegimas.Ilgainiui dantenos slenka žemyn, pradeda irti žandikaulio kaulas, susidaro dantenų kišenės, apsinuogina danties šaknis. Apnašas ir akmenys pripildo kišenes, procesas apima vis gilesnius audinius. Susirgimui pažengus, dantys pradeda klibėti, galima jų netekti. Dažniausiai šis susirgimas nesukelia skausmo, progresuoja lėtai, todėl daugelis žmonių kurį laiką net nežino, kad jį turi.

Ortodontinis gydymas

Ortodontija – specializuota odontologijos šaka, apimanti dantų padėčių, žandikaulių augimo, sąkandžio koregavimą, diagnozavimą, prevenciją.

Nuimami ortodontiniai aparatai – tai plokštelės, reteineriai, funkciniai aparatai, ortodontiniai treineriai, išorinio tempimo aparatai ir kt. Jie gali būti gaminami individualiai kiekvienam pacientui (pvz. plokštelės) arba standartiniai (pvz. ortodontiniai treineriai)

Dantų šalinimas

Danties traukimas – tai rimta chirurginė procedūra, tad būtina žinoti, kad po šios procedūros kiekvieno paciento laukia individualus gijimo laikotarpis, kuriuo ypač svarbu laikytis odontologo rekomendacijų.

Vaikų odontologija

Pirmasis vaiko vizitas pas odontologą yra ypač svarbus. Mes stengiamės, kad vaikui tai būtų įdomus nuotykis ir malonūs patyrimai. Būtent pozityvus požiūris į dantų gydymą lemia sekančių vizitų sėkmę.
Jau išdygus pirmiesiems dantukams tėvai turėtų atkreipti dėmesį ir stengtis juos nuolat nuvalyti drėgnu marlės tamponėliu, o prieš einant miegoti vaikui neduoti saldžių, turinčių daug angliavandenių gėrimų bei maisto.
Mažyliui paaugus būtina jį mokyti burnos higienos pradmenų.Tačiau patys mažyliai nesugebės tinkamai nusivalyti apnašų nuo dantukų, todėl dantis valyti turėtų pabaigti tėvai, o esant sunkumams – kreiptis į odontologijos gydytoją, kuris profesionaliai nuvalys susikaupusias ant dantukų apnašas.
Pieninių dantų plombavimui naudojamos įvairios plombinės medžiagos: stiklo jonomeriniai cementai, kompomerinės plombos, kurios gali būti tiek baltos, tiek ir spalvotos.

Burnos higiena

Profesionalios burnos higienos tikslas – stabdyti periodonto ligų atsiradimą, pašalinti minkštąsias ir kietąsias dantų apnašas (akmenis), sumažinti dantų jautrumą, atgaivinti burnos ertmę.