Periodontologija

Periodontito požymiai:

*  Kraujuojančios dantenos

*  Uždegiminės dantenos

*  Klibantys dantys

*  Nenemalonus kvapas iš burnos

Periodontitas – progresuojantis dantenų ir aplinkinių audinių uždegiminis susirgimas. Pagrindinė priežastis- kietasis ir minkštasis apnašas. Minkštasis apnašas ilgainiui sukietėja, susiformuoja akmenys. Iš pradžių akmenys ir juose esančios bakterijos ardo dantenas, prasideda dantenų uždegimas.Ilgainiui dantenos slenka žemyn, pradeda irti žandikaulio kaulas, susidaro dantenų kišenės, apsinuogina danties šaknis. Apnašas ir akmenys pripildo kišenes, procesas apima vis gilesnius audinius. Susirgimui pažengus, dantys pradeda klibėti, galima jų netekti. Dažniausiai šis susirgimas nesukelia skausmo, progresuoja lėtai, todėl daugelis žmonių kurį laiką net nežino, kad jį turi.

Kodėl išsivysto dantenų uždegimas (gingivitas) ar periodontitas?

Kai paciento individuali burnos higiena nėra pakankama ar taisyklinga, dantų paviršiuose kaupiasi minkštas apnašas, kuriame laikui bėgant mikroorganizmų koncentracija didėja.Jeigu apnašas neišvalomas įprastomis higienos priemonėmis, dantenos paburksta, pradeda kraujuoti –vystosi dantenų uždegimas – gingivitas. Vėliau vyksta minkšto apnašo mineralizacija – jo virtimas akmeniu. Akmuo formuojasi ant dantų ne tik virš dantenų, bet ir po jomis.

Dėl dantenų uždegimo susiardo periodontologinis raištis ir tarp dantenų ir danties susidaro plyšys, vadinamoji „kišenė“, tad natūralus biologinis barjeras būna pažeistas ir uždegimas pradeda greitai plisti kaule aplink dantį, taip jį tirpdydamas. Kai į patologinį procesą įtraukiamas periodonto raištis ir danties alveolės kaulas – gingvitas virsta periodontitu (tarp žmonių dar vadinama paradontozė).

Kainos:

Periodontologo konsultacija (tęsiant gydymą mūsų klinikoje – nemokamai)15
Nesudėtingas danties ar danties šaknies šalinimas (su nuskausminimu)30 – 50
Komplikuotas danties ar protinio danties šalinimas (su nuskausminimu)50 – 100
Incizija (pūlinio atvėrimas)30 – 40
Kiuretažas50 – 95
Pasaitėlio, lūpos plastika, vainiko šaknų prailginimas (1 danties)40 – 75
Periodonto operacija (1 danties)25 – 70
Periodontloginis tvarstis6
Siūlas10 – 15
Alveolito gydymas12
Lopo operacija35 – 200
Gingivektomija (be siuvimo)15 – 20
Burnos prieangio gilinimas be transplanto iš gomurio70 – 120
Burnos prieangio plastika su transplantu iš gomurio90 – 150
Dantenų recepcijos plastika su transplantu iš gomorio (1-3 dantų srityje)130 – 250
Danties atidengimas ortodontiniu tikslu80 – 100