Endodontinis gydymas

Endodontinis gydymas

Dantų šaknų kanalų gydymas vadinamas Endodontija. Odontologas kuris specializuojasi dantų šaknų kanalų gydyme vadinamas endodontu.

Kiekvienas dantis turi nuo 1 iki 3 šaknų. Kiekvienoje šaknyje būna nuo 1 iki 3 kanalų.

Danties nervo uždegimas negydant arba netinkamai gydant gali pereiti į žandikaulio uždegimą.

Dantų šaknų kanalų gydymas padeda išsaugoti natūralius dantis. Tokio gydymo prireikia tada, kai danties pulpa (danties šaknies kanalo viduje esantis minkštasis audinys) yra uždegiminis arba infekuotas. Tam gali būti daugybė priežasčių – gilios kariozinės ertmės,daugkartinės odontologinės procedūros tame pačiame dantyje,danties skilimai,lūžiai ir pan.

Endodontinio gydymo trukmė priklauso nuo situacijos ir ligos sunkumo. Todėl svarbu gydymą pradėti laiku. Ryškių simptomų gali ir nebūti, tačiau jei jaučiate, kad yra padidėjęs danties jautrumas šalčiui, atsiranda trumpi skausmo priepuoliai pereinantys į ilgą ir lėtinį skausmą, aštrūs ilgalaikiai savaiminio skausmo priepuoliai, ypač vakarais ir naktį, skausmas plinta į ausį ar smilkinį, kinta danties spalva, tai signalai, kad yra pažeista danties pulpa ir yra laikas apsilankyti pas odontologą!

Endodontinis gydymas neapsieina be rentgeno diagnostikos. Rentgeno nuotraukos atliekamos:

  • Ligos diagnozei nustatyti.
  • Šaknies darbiniam ilgiui nustatyti.
  • Šaknies plombavimo kokybei įvertinti.
  • Endodontinio gydymo efektyvumui vertinti.
  • Endodontinio gydymo komplikacijoms vertinti.

IĮ Panevėžio dantų protezavimo centre turime kvalifikuotą Endodontę, kuri profesionaliai ir kokybiškai tvarko dantų šaknų kanalus su mikroskopu.